16-06-2013 17:10

TP-LINK Router iPhone'dan yönetilebilicek...

TP-LINK Router iPhone'dan yönetilebilicek...

iPhone için yeni bir yazılım geliştiren TP-LINK Router'i artık iPhone'dan yönetmeyi mümkün kıldı...

Kerim Kahraman

TP-LINK, iPhone'a sahip TP-LINK router kullananlar için özel bir yazılım geliştirdi. Bu yazılım ile iPhone kullananlar, router'larını telefonlarından yönetebilecek.

 

Kablosuz ağ piyasasında dünya lideri konumundaki TP-LINK, iPhone kullananlar için özel bir yazılım geliştirdi. Bu yazılım ile iPhone kullananlar, TP-LINK router'larını iPhone'dan yönetebilicek.

 

TP-LINK Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, şu anda TL-WDR4900 model router için tasarlandığını bu yazılımın, yakında tüm çift kanallı (dual-band) TP-LINK router'larını da içine alacağını söyledi. iPhone için geliştirilmiş ve 'Tether' adını verdikleri bu yazılım, bir kolay yönetim uygulaması. iPhone'a App Store'dan ücretsiz indirilebilen bu uygulama ile router'a ait bütün bilgilerinize iPhone'dan ulaşılabiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı sunan bu uygulama sayesinde kaç kullanıcının bağlı olduğu bilgisinden band genişliklerinin ayarlanmasına, USB girişine bağlı harici disk'in ve yazıcının paylaşım ayarlarına kadar router'ı iPhone'dan yönetmeyi mümkün kılıyor.

 

iPhone üzerinden yönetebiliceğiniz TP-LINK TL-WDR4900 model router'un, Temmuz ayında Türkiye'de satılmaya başlanması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi