16-06-2013 02:43

İşte HTC One Mini olduğu söylenen telefon...

İşte HTC One Mini olduğu söylenen telefon...

HTC One Mini olduğu iddia edilen telefon bu ise eger rakip tanımıyıcak gibi duruyor...

Kerim Kahraman

Her yeni güne akıllı telefon pazarının hızlı ve heyecanlı üreticilerinden HTC'nin amiral gemisi HTC One'ın mini sürümü hakkında yeni söylentilerle başlıyoruz. Dün yayınlanan ve "güvenilir kaynaklardan" geldiği söylenen bir raporda hem bir adet HTC One Mini resimi hem de teknik detayların bir kısmına yer veriliyor.

 

Görüntü bulanık olduğu için gerçek olamayabiliceği üzerinde spekülasyonlar yapılmakta ama yine de bir başlangıç noktası olarak kullanılabilir gibi görülüyor. Eğer görüntüler gerçekse, karşımızda ekran boyutu 4.3 inçe düşürülmüş bir HTC One ile karşı karşıya duruyoruz. Performans açısından beğeni toplayan cihazın böyle bir modifikasyona girmesi zaten beklenen bişeydi. Gövde HTC One ile aynı malzemeden, alüminyumdan yapılmış ve ses sistemi olarak yine Beats Audio kullanılmış.

 

Teknik özelliklere bakarsak, HTC One Mini'nin Sense destekli Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanacağı, çift çekirdekli 1.4GHz işlemci (büyük ihtimalle Snapdragon 400) bulunduracağı iddia ediliyor. Kamerası yine UltraPixel olacağı, full HD video çekeceği ve Zoe desteği sunacağına kesin gözü ile bakılıyor.

 

Firma henüz gerçek bir açıklama yapana kadar bunların hepsi bir söylenti gibi görünüyor, ama verilen detaylar doğruysa HTC One Mini benzeri boyuttaki akıllı telefonlar segmentinde oldukça güçlü bir oyuncu olacak gibi görünüyor.

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi