15/06/2012 17:03

Söylentilere göre Samsung Facebook'u kopyalıyor...

Söylentilere göre Samsung Facebook'u kopyalıyor...

Yücel KAHRAMAN

The Korea Times'ın haberine göre Samsung, önümüzdeki yıl Facebook sosyal paylaşım platformunun bir kopyası ile karşımıza çıkmaya hazırlanmakta.


İddialara göre Samsung, Facebook'u "kopyalamakla" uğraşmakta ve üzerinde çalıştığı yazılıma şirket içi "Samsung Facebook" diyorlar. Adı geçen hizmetin önümüzdeki yıl devreye geçeceğini The Korea Times'a söyleyen Samsung'un yetkilileri, zaman içinde Facebook'a rakip olacağından çok umutlular. Söylenenlere göre Samsung bu hizmeti sıfırdan geliştirmiyor ve şuan kullanımdaki hizmetlerinden faydalandığı öne sürülüyor.


İddialara göre Samsung, hizmete sokacağı sosyal hizmete henüz bir ad vermemiş ama onun hakkında bazı önemli kararlar almış. Örnek vericek olursak bu hizmet, Amazon'un bulut bilişim platformu ile bütünleşecek. Aynı zaman da Samsung'un telefonları, TV'leri, kameraları ve Blu-Ray player'ları da bu hizmet'i kullanacaklar.

 


Herşeye rağmen bu haber, Samsung tarafından yalanlanmakta. Samsung bu yönde bir planı olmadığını açıklıyor ve iddiayı "gerçek dışı" olarak nitelendirmekte. Şunu da unutmayalım ateş olmayan yerden duman çıkmaz, ne olacağı hiç belli olmaz...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi