10/06/2012 16:23

Google Nexus tablet bilgisayarının internete sızan bazı görüntüleri...

Google Nexus tablet bilgisayarının internete sızan bazı görüntüleri...

Yücel KAHRAMAN

Google Nexus tabletinin internete sızan bazı görüntüleri.


Google‘ın bu ay sonunda düzenlenecek I/O 2012 konferansında tanıtılmasını beklediğimiz Nexus tablet'i hakkıda yeni bilgiler internete sızdı bile. ASUS Nexus 7 isimli tablet bilgisayara ait olduğu iddia edilen bazı görüntüleri yayınlayan Phone Arena, bazı teknik detaylara da yer verdi.


 

Henüz hangi ismin verileceği konusunda bir karara varılmayan Nexus tablet bilgisayarının dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3 çipset ve 1GB RAM ile donatılacağı daha önceden belirtilmişti. Resimlerde ön panelde yakınlık, kamera, ışık sensörleri  ve ahizenin bulunacağına işaret edilmekte. Ancak kesin birşey söylemek için daha erken.


Google Android 5.0 sürümü ile geleceği tahmin edilmekte Jelly Bean isimli yeni versiyonun Android 4.1 olarak geleceği bir süredir konuşulmaktaydı. Bu sürüm Phone Arena’nın haberinde de karşımıza çıkmakta. Phone Arena'yı bilgilendiren kaynak, Android 4.1 güncellemesinin Android 2.0 Eclair ile Android 2.1′dekine benzer olacağını aktarmakta. 


Geçtiğimiz gün Google’ın gerçekleştirdiği Maps haberinde de, Google Earth’ın yeni nesil 3D haritalama teknolojisi kullanacağini ve Google Maps’teki tam çevrimdışı desteği de müjdelendi. Önümüzdeki haftalarda yayınlanması beklenen yeni Maps ve Earth uygulamaları çıkışını Google’ın Nexus tableti ile Haziran ayının sonunda yapılması bekleniyor.


İşte internete sızan görüntüler:Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi