04-06-2013 21:20

HTC tablet sevdasından vazmı geçiyor?

HTC tablet sevdasından vazmı geçiyor?

Mobil dünyasının önde gelen şirketlerinden HTC tablet konusunda karasız ama yinede üretecek gibi...

Kerim Kahraman

HTC, mobil teknoloji dünyasında tabiki en büyük markalardan bir tanesi. Geliştirdiği her akıllı cihaz ile büyük ilgi toplayan HTC, bir süre önce 12 inç Windows RT tablet üretebileceği hakkında birçok söylenti yazılıp çizilmişti.

 

Şirketin de onayladığı şeklinde anlaşılan haberlere, geçtiğimiz günlerde HTC'den açıklama yapıldı. "Şirketin yakınında yer alan, kulağı delik birilerinin" Bloomberg'e verdiği demeçlere göre Tayvanlı şirket bahsi geçen 12 inçlik tablet konusunda bazı çekincelere sahip. Çıkan söylentilere bakılırsa HTC, üretmeyi düşündüğü olası bir tablet ile yeterli satış rakamlarına ulaşmak konusunda oldukça endişeli. Tabiki bir diğer sorun ise, 12 inçlik tabletin üretimi sırasında kullanacağı parçaların, perakende satış fiyatını olması gerekenden fazla arttırması ve istediği rakamdan daha pahalı bir ürüne dönmesi.

 

Ama HTC tablet sevdasından vazgeçicekmiş gibi görünmüyor. Aynı kaynaktan verilen bir başka haberde ise şirket, biri Windows RT diğeri ise Android tabanlı iki tane yedi inçlik tablet geliştiricek. Bu cihazlar için şimdilik söylenen çıkış tarihleriyse Eylül ve Ekim ayları.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi