30-05-2013 21:19

Samsung, Galaxy S4 Mini resmi olarak tanıttı!

Samsung, son zamanların çok sızan cebi Galaxy S4 Mini'yi sonunda ortaya çıkardı! İşte S4 Mini!

Yücel KAHRAMAN

Galaxy S4 Mini, son zamanlardaki sayısız bilgi ve sızıntının arkasından  Samsung tarafından resmi olarak tantıldı.Galaxy S4'ün çok da küçük olmayan yeni "küçük" modelinin S4'e göre yalnızca ekranı değil işlevleri de bir miktar kısıtlanmış. 4.3 inç'lik qHD ("çeyrek HD", 960 x 540) Super AMOLED ekran ile sunulan telefon, 1.7GHz çift çekirdekli işlemci (muhtemelen Snapdragon 400), 1.5GB RAM, 8GB dahili depolama alanı, 8 MP arka ve 2.1 MP ön kamera gibi işlevlere sahip Galaxy S4 Mini, 107 gram ağırlığında. Depolama alanının 5GB'ının "kullanıcı tarafından erişilebilir olduğu" belirtilen Mini'ye bir microSD kartı yolu ile 64GB'lık depolama alanı eklemeniz de mümkün.

 Android 4.2.2'nin tadını çıkaracak olan Galaxy S4 Mini, "ağabeyi" Galaxy S4'te bulunan birçok TouchWiz özelliğine de sahip bulunuyor. Bunlar arasında Sound & Shot, Panorama Shot, Story Album, S Health ve S Translator gibi özellikler bulunuyor.

 Cihazın satışa sunulacağı tarih ile fiyatı henüz açıklanmadı, ama piyasada "White Frost" ve "Black Mist" olmak üzere (kısaca beyaz ve siyah) renk seçenekleri ile yerini alacak. Galaxy S4 Mini, 20 Haziran'da Londra'da gerçekleştirilecek olan Galaxy & ATIV etkinliğinde de gösterilecek.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi