26-05-2013 21:06

AMD, yepyeni mobil APU'larını duyuruldu!

AMD, yepyeni mobil APU'larını duyuruldu!

AMD, sunmuş olduğu yüksek perfromans ve zengin grafikli yepyeni 2013 mobil APU serisini duyurdu!

Yücel KAHRAMAN

AMD yapmış olduğu bir açıklamada 2013 yılının A Serisi ve E Serisi Mobil Hızlandırılmış İşlemci (APU) ailesine katılan 3 adet yeni modelle, günümüzün bilgisayar piyasasının ihtiyaçlarını performans ile enerji verimliliğinde artışlar, kullanıcı deneyimleri, üstün oyun ve grafik çözümleri ile karşılayan çözümler sunacağını açık bir şekilde duyurdu.  • 2013 AMD Elit Mobil APU (eski adıyla "Temash"): Dünyanın ilk 28nm, 4 çekirdekli x86 yongada sistem (system-on-chip - SoC) APU'su olarak küçük tasarımlı dokunmatik laptop, tablet bilgisayar ve 13 inç'ten küçük hibrid cihazların güç kaynağı olacak.
  • 2013 AMD Genel Bilişim APU (eski adıyla "Kabini"): Giriş düzeyinde bulunan ve küçük tasarımlı dokunmatik laptop bilgisayarlar için ilk ve tek 4 çekirdekli çözüm.
  • Yeni, daha düşük tüketimli 2013 AMD Elit Performans APU (eski adıyla "Richland") modelleri, üst düzey ultra ince laptop bilgisayarlarda en iyi grafik ve bilişim olanaklarını sunmakta.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» Amd » Yapmış » Olduğu » Bir » Açıklamada » 2013 » Yılının » A » Serisi » Ve » E » Mobil » Hızlandırılmış » İşlemci » Apu » Ailesine » Katılan » 3 » Adet » Yeni


Kullanıcı Girişi