25-05-2013 17:11

Samsug Galaxy S4 için güvenliği arttırıyor...

Samsug Galaxy S4 için güvenliği arttırıyor...

Pazarda tek olmak için çaba harcayan Samsung bunun için bir adım daha attı...

Kerim Kahraman

Samsung'un Galaxy S4 tanıtım etkinliğinde sürekli üzerinde durduğu konulardan birtanesi de güvenlik. Sürekli olarak S4'ün güvenlik yönüne dikkatleri çeken şirket, mevcut önlemleri yeterli bulmamış olacak ki yeni bir ortaklığa imza attı.

 

Dizüstü bilgisayarlar için LoJack adında bir güvenlik yazılımı geliştiren Absolute Software, Samsung ile işbirliği yaptı. Ortaklık çerçevesinde yapılacak ilk işlerden biri, Galaxy S4 aygıt yazılımı için, bir güncelleme sayesinde çalınma sonrası kurtarma sistemlerinin eklemek olacak. Android akıllı cepler için üretilecek olan LoJack yazılımı bir tek Samsung telefonları destekleyebilicek. Samsung, amaçlarının, piyasadaki "en kapsamlı mobil güvenlik çözümünü sunmak" olduğunu açıklıyor.

 

LoJack bir tek çalınan cebin yerini GPS üzerinden bulmakla yetinmiyor, isteğe bağlı olarak telefondaki tüm içeriğini silebiliyor. Yılda 29,99 dolar karşılığında yazılıma abone olan mişteriler, telefonlarının çalınması durumunda yer tespiti yapıp geri getiren "kurtarma uzmanlarının" sunduğu hizmetten de yararlanabiliyor. Ama telefonun kesin olarak kurtarılacağı ile alakalı bir garanti vermiyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi