23-05-2013 17:09

Samsung Pantech'in  hissesini satın aldı...

Samsung Pantech'in  hissesini satın aldı...

Samsung Güney koredeki en citti rakiplerinden olan Pantech'i n yüzde 10 hissesini satın aldı...

Kerim Kahraman

Samsung Güney Kore'nin son dönemlerde öne çıkan telefon şirketi Pantech'in hisselerinin yüzde 10'unu satın aldığı doğrulandı.

 

Yonhap haber ajansının geçtiği bilgiye göre Samsung, Pantech'in yüzde 10'luk hissesi almak için 50 milyon dolarlık bir yatırım yapmış. Samsung'un da açıkladığı anlaşma, Samsung'a Pantech'in yönetim kararlarını değiştirme hakkı vermiyor. Anlaşmanın varacağı nokta merak konusu, çünkü Pantech'in akıllı telefon ve tabletleri Kore'de Samsung'un en citti rakiplerinden.

 

Pantech, ürettiği büyük ekranlı, 1080p ve 720p çözünürlüklü telefonlarıyla biliniyor. Şirketin satışları Kore'de oldukça iyi durumda ama (satışları LG ve Samsung'un hemen gerisinden kalıyor), bunun gibi bir başarıyı denizaşırı ülkelerde yakalamış değil. Pantech, bu sene MWC'de tanıttığı "dünyanın en büyük full-HD akıllı telefonu" Vega No 6 ile dikkatleri üzerine çekmişti.

 

Pantech'in en önemli yatırımcıları içinde yüzde 11.96 ile Qualcomm, yüzde 11.81 ile Korea Development Bank bulunuyor. Samsung'un Pantech ile gerçekleştirdiği anlaşma, firmanın Sharp için Mart ayında 112 milyon dolar yatırım yapmasını ön görüyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi