21-05-2013 12:45

Onyx'den mürekkepli cep ve tablet geliyor...

Onyx'den mürekkepli cep ve tablet geliyor...

Özellikle E-reader'larda görmeye alıştığımız mürekkep ekranlar şimdide telefon ve tabletlere geliyor

Kerim Kahraman

E-ink, yani mürekkep ekrana sahip cihaz daha çok E-reader'larda karşılaştığımız anacak bundan önce telefon piyasasında da örnekleriyle karşılaştığımızı hatırlıyorsunuzdur. Çin markası teknoloji şirketi Onyx de bu yolda giderek mürekkep ekranlı bir Android cep ve hatta bir de tablet geliştirmiş.

 

Android işletim sistemi ile gelecek telefon E-ink, yani mürekkepli siyah / beyaz bir ekrana sahip olacak. Onyx E43 kod adıyla anılan cebin 4.3 inç büyüklüğünde bir ekran ve 1 GHz değerinde işlemcisi bulunuyor. Ama ne yazık ki şirket tarafından bunlardan başka ayrıntı verilmemiş. Cebin bu yaz satışa çıkartılması bekleniyor.

 

Bunun yanıda Onyx, yine E-ink ekrana sahip bir tabletini de tanıttı. Onyx Boox R65 kod adındaki tablet, Wi-Fi bağlantı desteği sunuyor. 1 GHz ARM Cortex-A8 işlemci, 256 MB bellek, 4 GB dahili disk alanı ve Android 2.3 işletim sistemi sunan tablet, fiyatı ve hangi tarihte piyasaya çıkıcağı konusunda soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Cihaz, her ne kadar ilk bakışta teknik özellik açısından pek tatmin edici gibi görünmüyorsa da, E-ink ile keyifli bir kullanım sunabilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi