17-05-2013 16:41

Reklamsız YouTube'a izin yok...

Reklamsız YouTube'a izin yok...

Microsoft'un Windows phone için hazırladığı YouTube uygulamasına Google'dan izin çıkmadı...

Kerim Kahraman

Geçtiğimiz günlerde güncellediği Windows Phone Store'da yer bulan Microsoft'un kendi Windows Phone YouTube uygulaması, Google'ın hiç hoşuna gitmiş değil. Microsoft'a bir mektupla bilgi veren şirket uygulamanın 22 Mayıs itibariyle mağazadan çıkartılmasını, devam eden indirme işlemlerinin ise durdurmalarını talep etti.


Bu sert tepkinin sebebi, Microsoft'un tamamiyle kendi ekibine hazırlattığı uygulamada hiçbir şekilde reklama izin vermemesi. Google, kendi bilgileri dışında hazırlanan uygulamanın bu şekliyle iki şirket arasındaki sözleşmeleri çiğnediğini iddia etti. Uygulamanın reklamları desteklemiyor olması Google gelirleri için çok olumsuz etki edeceği düşünülüyor. Ama asıl darbe, YouTube üzerinden içerik paylaşanlara yapılıyor. Tek gelirlerini reklamlar sayesinde sağlayan içerik paylaşanlar, Microsoft'un tutumundan hiç memnun olmadıkları aşikar.


Google kısa zaman öncesine kadar, Windows Phone YouTube uygulaması hazırlamasına izin verilmiyordu. Windows Phone kullananlar YouTube'a bağlanabilmek için ya üçüncü kişilerin geliştirdiği uygulamaları ya da mobil siteyi ziyaret etmek zorunda bırakılıyordu.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi