17-05-2013 08:04

Arkadaşlarınız hangi uygulamaları kullanıyor, işte öğrenmenin kolay yolu...

Facebook'ta arkadaşlarınız hangi uygulamaları kullanıyor, bu küçük hileyle öğrenebilirsiniz...

Yücel KAHRAMAN

Facebook'ta internet sitelerinden Televizyon programlarına kadar birçok içeriğe özel uygulama mevcut. Bazı uygulamalar ise kişisel hayatınız ile ilgili daha çok ayrıntıyı ortaya çıkarabilmekte. Sosyal ağlardaki bir "işlev" ise arkadaşlarınızın belirli bir uygulamayı kullanıp kullanmadığını görmenize müsade ediyor.

 Normal'de uygulama üyelikleri arkadaşlarınız ile paylaşılmamakta. Ama küçük bir URL hilesiyle bu bilgiyi elde etmek mümkün. İlk önce uygulamanın ID'sine ihtiyacınız var. Mesela; 9gag uygulamasını kullananları görebilmek için https://www.facebook.com/browse/friends_using_app/?app_id=111569915535689 adresini web tarayıcınızda ziyaret etmeniz yeterli. Adreste rakamlardan oluşan bölümü (111569915535689) değişik bir uygulamanın ID kodu ile değiştirerek arkadaşlarınızın hangi uygulamaları kullandığını görebilirsiniz.

 Bir uygulamanın ID'sini bulmak ise çok basit. Uygulamanın hayran sayfasını açın ve uygulamaya tıklayın. Adres çubuğunda app_id ya da client_id'nin karşısında ihtiyacınız olan ID'yi görebilirsiniz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi