16-05-2013 12:40

Nvidia Shield haziranda geliyor...

Nvidia Shield haziranda geliyor...

Nvida'nın oyun konsolu piyasasındaki ilk cihazı olan Shield çok yakında geliyor...

Kerim Kahraman

Nvidia, daha önce resmen açıkladığı oyun konsolunu piyasaya sürmek için gün sayıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, uzun zamandır üzerinde çalışılan Nvidia Shield'ın raflardaki yerini alacağı tarihi Haziran ayı olacak.

 

Shield'ın ne olduğunu düşünenler için kısaca açıklamaya çalışalım. Cihaz Nvidia'nın CES 2013'te tanıttığı ilk oyun konsolu olma özelliğini barındırıyor. Tegra 4 / Geforce mimarisi ile geliştirilen Shield, başta yüksek kaliteli Android oyunları olmak üzere, Bilgisayar ve Steam oyunlarını da rahatlıkla oynatabilicek. Sahip bulunduğu 720p destekli küçük ekranıysa, direk gameped'e bağlı bulunucak ve yüksek çözünürlüklü oyun oynamanıza olanak sağlayacak.

 

Konsolun tasarımında kullandığı adı olan "Shield Project"in bir kısmı kullanılıyor ve konsol Shield olarak lanse ediliyor.

 

Nintedo 3DS ve PlayStation Vita ile kapışıcak olan cihaz, şu anlık bu ürünler kadar portatif görünmüyor... İlk siparişleri 20 Mayıs itibarı ile Nvidia'nın resmi sitesi üzerinden, 349 dolar fiyat etiketi ile yapılıcak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi