15-05-2013 21:01

Windows 8.1 ücretli mi yoksa ücertsiz mi olacak?

Windows 8.1 ücretli mi yoksa ücretsiz mi olacak? işte o sorunun cevabı...

Yücel KAHRAMAN

Windows 8.1, Microsoft'un söylediğine göre hizmet paketinden farklı bir "güncelleme" olacak. Windows işletim sistemi bölümü başkan Tami Reller'in açıklamalarından güncellemeleri son kullanıcı açısından kolaylaştırmak isteyen Microsoft'un "hizmet paketi" yayınlamayı Windows 8 işletim sistemi ile birlikte bir kenara bırakacağını anlıyoruz.

 Tami Reller'in yaptığı açıklamada Windows 8.1'in platform için çok büyük bir güncelleme olduğunu, son kullanıcıya birden çok geliştirme sunacağını söylese de Windows 8.2 ve ilerisi hakkında bir bilgi vermedi. Windows 8.1 güncellemesinin herkese açık olan ön izleme sürümü, 26 Haziran'da indirmeye sunulacak.

 Windows Store mağazasının uygulama sayısını 70.000'i aştı diyen Reller, "Windows Blue" güncellemesinin Microsoft tarafından "Windows 8.1" adıyla anılacağını ve ücretsiz olacağını da sözlerine ekledi. Bu sayede güncellemenin ücretli olacağına dair endişeler de son bulmuş oldu.

 Reller, güncellemenin tam sürümünün ise 2013'ün sonuna doğru kullanıcılara sunulacağını belirtti. Windows 8.1, Windows 8 işletim sistemi ile aynı planı izlerse güncellemenin Ağustos ayında RTM aşamasına ulaşmasını, Ekim ayında da kullanıma sunulmasını bekliyoruz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi