09-05-2013 02:07

windows 8.1'e sessiz güncelleme özelliği...

windows 8.1'e sessiz güncelleme özelliği...

Windows'un son deneme sürümünü kullanmaya başladıysanız bu yenilikten sessizce haberiniz olmuştur...

Kerim Kahraman

Yakın zamanda kullanıma sunulmasını beklediğimiz yeni Windows güncellemesi 8.1'in sızdırılan son deneme sürümü olan 9385'i yükleyen kullanıcılar, uygulamaların kendilerinden habersiz bir şekilde, sessiz sedasız güncellendiğini gördüler.

 

Anlaşılan o ki, normal bir güncellemeden çok daha fazlası olacağı düşünen, hatta bazılarının yeni bir işletim sistemi olarak düşündüğü Windows 8.1, uygulama güncellemelerini, Windows mağazayı ziyaret etmek zorunda bırakmadan otomatik olarak indirme özelliğini de içinde bulundurucak. Windows 8'de uygulamalar otomatik olarak güncellenmiyor. Kullanıcı Windows Store'u ziyaret ettiği zaman, yüklenmiş uygulamalar için güncellemeler olduğunu bildiriliyor ve indirilmeleri için onaylanmasını istiyordu. Ama Windows 8.1 9385 sürümünü yükleyenler, Microsoft.MovieMoments, PlayReady Client, VCLibs Preview Internal ve WinJS 2.0 Preview Internal gibi uygulamaların güncellendiğini fark ettiler.

 

Gelen güncellemelerin normal birer sürüm numarası değişikliğinden ibaret olmadığını, uygulamaların kendilerinde de değişiklikler olduğu bildiriliyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi