08-05-2013 16:30

Google'dan Gmail'e yeni özellik...

Google'dan Gmail'e yeni özellik...

Gmail de yeni kullanılmaya başlanan özellik sayesinde tarih oluşturulabiliyor...

Kerim Kahraman

Gmail'e yeni eklenen özellik, üyelerin e-mail yazarken takvim girdileri oluşturmasını mümkün kılıyor. Bu sayede Gmail, yazılan e-mail içerisindeki tarih ve saat bilgilerini otomatik bir şekilde algılayıp vurguluyor, istenirse Google Calendar girdileri yapılabiliyor. Üyeler vurgulanan metine tıklayıp Calendar girdisini, ayrıca takvim uygulamasını açmaya gerek duymadan, e-mail üzerinde değiştirebiliyor.

 

Gmail üzerinden kısa zamanda içinde oluşturulan ve düzenlenen takvim girdisi, ait olduğu e-mail'e bağlantı da sağlıyor. Bu şekilde her bir takvim girdisinin, oluşturuldukları e-mail haberleşmesiyle bağlantısını zaman içinde unutmuş olsanız bile anında bulabiliyorsunuz. İçeriğinde toplantı, randevu ya da etkinlik bilgileri bulunduran mailleri açtığınız zaman tek tıkla Calendar girdisi yapabiliyorsunuz.

 

Google'ın yeni özelliği şu an için bir tek Gmail'in İngilizce sürümünde kullanılıyor. Şirketten gelen açıklamada İngilizce dışındaki dillere kısa zamanda destek verileceği bildiriliyor. Yeni özelliğin daha önce hiç Calendar kullanmayan Gmail sahiplerini de takvim kullanmaya teşvik edeceğini tahmin ediyoruz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi