08-05-2013 12:27

Bill Gates'den Apple açıklamaları...

Bill Gates'den Apple açıklamaları...

Bill Gates katıldığı programda tebletler bilgisayarlar ve Apple ile ilgili açılamalarda bulundu.

Kerim Kahraman

Microsoft'un Surface tabletlerin ne kadar satıldığı resmi olarak bilinmesede IDC'nin raporları, yazılım liderinin 2013'ün ilk çeyreğinde 900.000 Surface sevk ettiğini açıklıyor.

 

Amerika iş ağı CNBC'ye açıklamalar yapan Bill Gates ise Microsoft'un tablet pazarına girme çabalarını savundu. Bilgisayarlar ve tablet PC'ler arasında süre gelen rekabetin ilerleyen zamanda nasıl bir hal alacağına dair bir soruya Gates, şu cevabı verdi: "İster tablet olsun, ister bilgisayar, cihazları ayırd etmek zor bir hal alacak. Microsoft, Windows 8 ile iPad türü cihazların liderliğindeki bir ortamdan pazar payı elde etme uğraşında. Bu kullanıcıların birçoğu hayal kırıklığına uğramış görünüyor. Yazı yazılamıyor. Belge oluşturulamıyor. Office'ler yok. Dolayısıyla biz, kullanıcıların bilgisayardan beklediklerini bir tarafa bırakmıyıcak bir şey sunmak uğraşındayız." "Surface veya Surface Pro'nuz var ise, bir tabletin taşınabilirliğine ve bilgisayar zenginliğine sahipsiniz demek oluyor."

 

Apple'ın son aylarda hisse senetlerinde yaşadığı düşüşe değinen Gates, şirketin inanılmaz yükselişinin sonuna yaklaşmış olabileceğini, bunu zamanında Microsoft'un da tecrübe ettiğini açıkladı. Teknoloji piyasasında liderin her zaman sorgulandığını söyleyen Gates, "sonları geldi mi?" sorusunun oldukça fazla sorulduğunu, ama bunun genellikle gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi