30-04-2013 23:51

Apple'dan bir sorunda iMesasage uygulamasından...

Apple'dan bir sorunda iMesasage uygulamasından...

Apple iMessage uygulamasında çıkan bir arıza nedeniyle başı yine dertte...

Kerim Kahraman

Apple'ın iMessage uygulamasını iPhone ve Mac OS X üstünden kullananlar, belirli kelimelerin kullanması halinde mesajın son kelimelerinin silinmesine neden olan bir arızayla karşılaşıyor.

 

Amerika Başkanı Barack Obama'nın adının kullanıldığı her mesajın ve "the best prize is a surprise" ("en iyi hediye bir sürprizdir") kelimelerinin son kelimesi, hem göderen hem de alan kişinin mesajından silinmekte. Bu mesajlarda kelimenin siliniyor ama yerine boşluk geliyor. Ama kullanıcılar mesajı kopyalayıp yapıştırdığında kelimeler tekrar ortaya çıkıyor. Ancak bu arıza, programın iPad sürümünde yaşanmıyor.

 

Son zamanlarda Apple mesaj uygulamalarında bunun gibi bir çok sorunla karşılaşmıştı: Bir çok iCloud kesintisi hizmetileri kullanılmaz hale getirmişti; bir grup iOS geliştiricisine yapılan DDoS saldırısı sebebiyle uygulamalar kilitlenmişti. Başka bir güvenlik açığı da kullanıcının SIM kartını farklı bir telefona takan herkesin iMessage kayıtlarına erişebilmesine neden olmuştu. Bütün bu arızalara rağmen iMessage'ın, devlet kurumlarının dahi kıramayacağı kadar güvenli olduğunu söyleyenler az değil.

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi