30-04-2013 19:33

Android 4.3 geliyor...

Android 4.3 geliyor...

Android'in yeni sürümünü, Android 5.0'ı mı bekliyorsunuz? Görünüşe göre daha çok bekleyeceksiniz!

Yücel KAHRAMAN

Android işletim sistemi'nin bundan sonraki sürümünün Android 5.0 "Key Lime Pie" olacağı, uzun bir süredir konuşulmaktaydı. Android işletim sistemi sürümlerine tatlı isimleri takmasıyla bilinen Google'ın şimdiye dek Android 4.2.2 işletim sistemi'nden Android 5.0'a atlayacağı tahmin ediliyordu.

 Ama Android Police internet sitesinden Artem Russakovskii, okurlarının da yardımı ile yaptığı bir araştırmada bir sonraki Android işletim sistemi sürümünün "Key Lime Pie" olmayacağını, sürüm numarasının da 5.0 olmayacağını ortaya çıktı.

 Sunucu günlüklerini inceleyerek Android işletim sistemi yapı numaralarını izleyen Artem, 2 değişik IP aralığının "Android ile çok yakından ilgisi bulunan Google çalışanlarına" ait olduğunu ortaya çıkarmış. Artem, aynı aralıktaki IP'lerin bundan önceki yeni Android işletim sistemi sürümleri hakkında ipuçları verdiğini açıklıyor.

 Sunucu günlüklerinde Nexus 4 cep telefonu ve Nexus 7 tablet bilgisayarının Android 4.3 JWR23B yapısını kullandıkları ilk göze çarpan detaylar arasında. Yapı kodunun baş harfi de "J", yani Android 4.3 işletim sistemi'nin yine "Jelly Bean" ismini taşıyacağını göstermekte. Android 4.3 işletim sistemi'nin varlığı, bir sonraki Android işletim sistemi sürümünün büyük bir güncelleme olmayacağının da bir habercisi olabilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi