19/05/2012 19:00

Android 5.0 konuşulmaya başladı bile...

Android 5.0 konuşulmaya başladı bile...

Yücel KAHRAMAN

Android 4.0'a yeni alışmaya başlamıştık ama Android 5.0 konuşulmaya başladı...


Henüz Android 4.0'a yeni yeni alışmaya başlamıştık ki Android 5.0'ı konuşulmaya başladı bile. Ancak bu sefer Google'ın yeni planları var gibi görünüyor. Wall Street Journal'ın verdiği habere bakıcak olursak, Google, Andorid'in gelecek olan yeni sürümü 5.0 Jelly Bean'i yalnızca kendi Nexus cihazlarında (akıllı cep ve tablet bilgisayarlarda) kullanmayı planlıyor.

 


Şuan Google, Nexus cihazları üretmek için Samsung ile işbirliği yapmakta. Google, bu değişimle beraber yeni Android 5.0'ın tanıtımının çok büyük etki yapabileceğini aynı zaman da güncellemelerin ise daha kararlı olacağını düşünüyor olabilir.

 


Google bu değişimi Motorola için de yapıyor olabilir. Google, aynı zaman da Nexus cihazları operatör bağlamından da çıkartmak istiyor. Açık konuşacak olursak Google'ın sitesinden, Amerika, Avrupa ve Asya'daki mağazalardan SIM-kilidi olmadan Nexus cihazlarını almak mümkün olacak.

 


Google henüz bu iddialara yönelik resmi bir açıklama yapmadı. Haziran ayında yapılacak olan Google I/O konferansında herşey belli olacak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi