30-04-2013 11:06

iOS, Android'i geçebilir mi?

Son zamanlarda Android'in ezip geçmiş olduğu iOS, yakın zamanda tekrar bir numara olabilir mi?

Yücel KAHRAMAN

Geçen sene Android işletim sistemi, iOS işletim sistemi'nin tahtını elinden almıştı diyebiliriz. Ancak Apple kaptırdığı tahtını yakında yeniden ele geçirirse şaşırmayın.


16.000 Amerikalı akıllı cep telefonu kullanıcısı arasında yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4'te bir Android işletim sistemi kullanıcısı yeni bir Android işletim sistemi'ne sahip telefon almak için planlar yapmakta.


Bu araştırma yaklaşık bir sene sürdü ve Yankee Group araştırma firması tarafından gerçekleştirildi. Çıkan sonuç ise şöyle: "Apple'ın sadık müşterileri asla gemiyi terk etmeyecek. Ama Android işletim sistemi kullananların bu kadar sadık olmadıkları ortada." Yankee Group'un öngörüsüne göre, yakın bir zamanda Android işletim sistemi kullananların altıda biri şu an başka bir sisteme geçmiş vaziyette.


Aynı zamanda araştırma geçen yıl Android işletim sistemi kullananların oranının % 50 civarında, Apple'ın iOS işletim sistemi'ni kullananların da % 30 oranında olduğunu gösteriyor. Gelecek 6 ay içerisinde ise akıllı cep telefonu almayı düşünenlerin % 42'si Android telefon, diğer % 42'si ise iPhone almayı düşünüyor...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi