30-04-2013 02:47

Google mobil mağazası Play'in şartlarını yeniledi...

Google mobil mağazası Play'in şartlarını yeniledi...

Google Play'de artık uygulamalar kendi APK dosyalarını kendileri güncelleyemeyecekler...

Kerim Kahraman

Google'ın mobil mağazası Google Play'de yayınlanmasına rağmen kendi kendine güncellenen uygulamaların çoğalması firmayı harekete geçirdi. Firma, uygulamaların Google Play haricindeki kaynaklardan uygulama yüklnmesine bundan önce de izin verilmiyordu, ama Facebook gibi bazı uygulamalar Google Play'in güncelleme mekanizmasını kullanmaktansa APK dosyalarını kendileri indirip yüklemeyi tercih ediyordu.

 

Şu anda ise Google, kendi şartlarını güncelleyip bu kuralını güçlendirmiş bulunuyor. "Tehlikeli ürünler" kısmına eklediği satırlar şöyle: "Google Play'den indirdiğiniz bir uygulama, kendi APK dosyasının ikili kodunu Google Play'in güncelleme mekanizması haricinde başka bir şekilde değiştiremez yada güncelleyemez."

 

Facebook kendi kendine güncellemesini, bir tek Android'de "Google Play dışındaki kaynaklar" seçeneğini etkinleştiren üyelere sunduğunu açıklamıştı. Ama yeni şartlarda, bu tarz bir yorumlamaya fazla yer bırakmadığından Facebook ve bazı diğer uygulamalar, Google ile iyi geçinerek ve yöntemlerini değiştirerek yollarına devam edecekler.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi