28-04-2013 20:20

Soluto'ya göre en iyi bilgisayar hangisi...

Soluto'ya göre en iyi bilgisayar hangisi...

Soluto yazılım şirketinin açıkladığı raporlara bakılırsa Apple en iyisi...

Kerim Kahraman

Soluto adında bir yazılım firması, Bilgisayar performansını arttırmayı amaçlayan kendi uygulamasından topladığı verileri kamuoyuna duyurdu. Verilere bakılırsa piyasadaki en iyi Windows 7 ve 8 laptoop bilgisayarlar, MacBook Pro 13!

 

Yaklaşık 150.000 PC'den topladığı verilere dayanan raporda "kitlenme, takılma, mavi ekran, başlatma hızı" gibi birçok değişken dikte edilmiş. Bu verilere göre raporun başına yerleşip "piyasadaki en iyi Windows laptoop PC" unvanını alma hakkı kazanan bilgisayar, Apple'ın 2012'de piyasaya çıkardığı MacBook Pro 13 modeli. Soluto, "PC firmalarının bu aralar PC'lere yükledikleri saçmasapan şeylerle" dolu olmayan "temiz bir Windows" yükledikleri MacBook Pro 13'ün, herkesin örnek alması gerektiğini iddia ediyor: "Bilgisayar şirketleri bu verilere göz önünde bulundurmalı ve temiz bir MacBook Pro 13 kadar iyi performans sergileyen Bilgisayarlar üretmeyi amaçlamalı."

 

Soluto'un raporuna göre listede MacBook Pro 13'ün arkasından Acer E1-571 ve Dell XPS 13 yer alıyor. Raporda dokunmatik ekranlı cihazlar yer almadığı için Windows Surface Pro listede bulunmuyor. Soluto, önümüzdeki günlerde paylaşacağı raporlarda ise dokunmatik modellerin de yer alacağını açıkladı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi