28-04-2013 16:27

Samsung Knox, Galaxy S4 ile gelemeyecek!

Samsung'un S4 ile ortaya çıkarmayı düşündüğü bu işlev, görünüşe bakılırsa S4 ile gelemeyecek!

Yücel KAHRAMAN

Samsung, ilk olarak bu yıl düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de göztermiş olduğu telefonlara yönelik kurumsal güvenlik özelliği Knox'u erteledi. Bu sebeple Galaxy S4, ilk aşamada Knox'suz olarak piyasaya çıkacak.

 Şubat ayında düzenlenen MWC'de tanıtılan Knox, "çok daha fazla test edilmeye ihtiyaç duyduğundan" Temmuz ayında yayınlanacak. Donanım ile yazılım bileşenlerinin bir kombinasyonu olarak çalışan Knox, Android işletim sistemli telefonlarda iş takvimi, kişi listesi, iş e-postaları, internet tarayıcısı ve uygulamaları kişisel verilerden ayrı olarak saklayabilmekte. Telefonda bulunan işe yönelik "konteyner", kurumsal sistem yöneticileri tarafından uzaktan kontrol edilebilmekte.

 

 Samsung'un bu yeni teknolojisinin yüksek güvenliği ile öne çıkan BlackBerry platformuna rakip olarak geliştirildiği düşünülmekte. BlackBerry de şu aralar Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi için kendi sandbox'lama yazılımlarını geliştirmekte. Secure Work Spaces ismindeki bu çözümün ne zaman ortaya çıkacağı da henüz bilinmemekte.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi