25-04-2013 16:56

Microsoft Windows Blue ile Windows Phone sistemlerini birleştirecek mi?

Ortaya atılan son iddialar Microsoft'un Windows8 ile Windows Phone sistemini birleştireceği yönünde.

Kerim Kahraman

"Windows Blue" kod adıyla andığımız Windows 8 güncellemesi üstünde çalışan Microsoft'un, Windows Phone ve Windows 8 sistemini bir şekilde birleştirmeyi amaçladığını ve bunun için hazırlık yaptığı iddiaları ortaya atıldı.


DigiTimes sitesini kaynak gösteren iddialara bakarsak, rakiplerinin işletim sistemi piyasasında attığı adımlara cevap verebilmek için çalışan Microsoft, Windows 8 ve Windows Phone işletim sistemlerini tek ürün olarak birleştirecek. Mobil dalında Android, bilgisayar dalında Chrome OS işletim sistemleri sayesinde kararlı adımlar atan Google'ın Chromebook notebooklardan sonra şimdi de Android temelli "Androidbook'lar" üretmeye hazırlandığı söylentilerinin hemen arkadsından gündeme gelen bu iddialar, Microsoft'un rakiplerini kendi oyunları sayesinde yenmeye hazırlandığının işareti olabilir.


Tabiki söylentilerin boşa çıkma olasılığının yüksek olduğunu da göz ardı etmemek gerek. Anlaşılan o ki Microsoft, neyi amaçladığına dair tatmin edici açıklamalar yapmadan yeni işletim sistemine ait daha çok dedikodu üretilecek. Ancak hem telefon ve tabletlerde, hem de PC'lerde aynı Windows işletim sistemini kullanacağımız zamanlar çok uzakta değil...

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi