24-04-2013 07:18

Apple'ın son bombası iPad 5'ten beklenen beş yenilik!

Apple'ın son bombası iPad 5'ten beklenen beş yenilik!

Apple, bundan sonraki tableti olan iPad 5'te hangi yenilikleri sunmalı...

Yücel KAHRAMAN

Apple, çok sevilen tablet bilgisayarının en son sürümü iPad 5 ile kendi tanıtım döngüsünü bozmuş. Dolayısıyla bundan sonraki iPad ile tanışacağımızı kimse tam olarak bilmiyor. Ama bilinen bir gerçek var: Son iPhone ile iPad'lerde önemli yenilikler yapılmamış olması, Apple sevenlerinin canını çoktan sıkmaya başladı bile. Peki, o zaman iPad 5'te hangi yenilikler olmalı?

 


1. İyi pil ömrü: iPhone 4, 3GS'e oranla daha güçlü olsa da daha kaliteli pil ömrü sunmayı başarabiliyordu. iPad 5'in de buna benzer daha uzun bir pil ömrü sunmasını gerekiyor.2. İyi bir ekran: Şu an kullanılan iPad'in yüksek çözünürlüklü "retina" ekranı, resimler, videolar ve yazılımlar için inanılmaz keskin görüntüler sunabiliyor. Ama iPad 3 ve 4'ün ekran parlaklığı, direkt karşılaştırmada rakiplerinin çok gerisinde kalıyor.


3. Daha iyi bir kasa: iPad'in tasarımından herhangi bir şikayetimiz bulunmuyor, ama cihaz neredeyse dört yıldır aynı tasarıma sahip. Ama  Apple, iPad mini'de iPhone'u temel alan, yeni bir tasarım dilini benimsemiş. Aynı tasarımın iPad 5'te de kullanılabilir.


4. Farklı renk seçenekleri: iPad 5'ten bir diğer beklentimiz ise yeni kişiselleştirme seçenekleri. Örnek verecek siyah ile beyaz dışında yeni renk seçenekleri harika olur.


5. Çok daha hafif bir tablet bilgisayar: iPad'in son 2 nesli ile ilgili yapılan şikâyetlerden biri de, cihazın çok ağır olması. Rakip firmaların cihazları, daha hafif olmalarına rağmen aynı şekilde bir performans sunabilmekteler.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi