23-04-2013 22:49

Razer sahte kupon siparişlerini teslim edecek...

Razer sahte kupon siparişlerini teslim edecek...

İnternete sızdırılan Razer online alışveriş sitesi indirim kuponlarının siparişlerini teslim decek.

Kerim Kahraman

Bir tek oyun sevenlere yönelik gelişmiş donanım ve bilgisayar bileşeni satışı yapmakta olan Razer'ın online alışveriş sitesi, bilinmeyen bir yoldan internete sızan sahte "yüzde 90 indirim" kuponları ile alışveriş yapan müşterilerine sevindirci bir açıklama yaptı: "Siparişler elinize ulaşacak!"


Razer online mağazasını test etmek için geliştirdiği yüzde 90 indirim kuponları, henüz anlayamadığı bir şekilde internete sızmış ve çok kısa bir zamanda yayılmıştı. Öyle ki site yönetimi olaydan haberdar olup kuponları etkisiz hale getirene kadar geçen birkaç saat içerisinde binlerce birimlik sipariş verilmişti bile. Razer CEO'su Min-Liang Tan yaptığı açıklama ile çok büyük zarar edeceklerini bildikleri ve isteseler verilen siparişleri iptal etme hakları bulunduğu halde, müşterileri zor durumada bırakmamak için donanımların teslimatını gerçekleştireceklerini açıkladı. Min-Liang Tan, tüm siparişlerin teslim edilebilmesinin birkaç ay sürebileceğini de söyledi.


Ama Razer teslimatta "ufak" bir değişikliğe gidecek: Aynı üründen bir adet sipariş sahibine gönderilecek. Yani fırsattan yararlanıp aynı üründen yüzlerce adet sipariş veren toptancılar da herkes gibi sadece bir ürünle yetinmek zorunda olacaklar.


Kim ne derse desin, Razer'ın müşterilerini üzmemesi ve siparişleri ulaştırması alkışı hak eden bir karar. Ama merak edilen, firma içinde kalması gereken sahte indirim kuponları bu kadar kişiye nasıl ulaştığı...

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi