23-04-2013 10:34

Motorola saf Android kullanacağını duyurdu!

Motorola saf Android kullanacağını duyurdu!

Google'ın Nexus ceplerinde gördüğümüz "saf Android", bundan sonra Motorola telefonlarında da olacak!

Yücel KAHRAMAN

 

Motorola firma'sının tasarım ekibinin başında bulunan isim "Jim Wicks", bundan sonra piyasaya çıkartacakları modellerin daha çok "Google etkisi" taşıyacağını, bundan sonra yoğun olarak eleştirilen hantal arayüzleri terk ederek Android'in saf halini kullanacaklarını resmi olarak açıkladı. Yani saf Android işletim sistemi, bundan sonra Nexus sınırını aşmış olacak. Bu anlayışla tasarlanan yeni cep telefonlarının 2013'ün 2'nci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Motorola'nın yeni cep telefonlarında görülecek tek değişiklik işletim sistemi olmayacak: Yeni modeller mevcut akıllı cep telefonu modellerine kıyasla daha küçük boyutlu olacaklar. Şirketin son zamanlarda üretmiş olduğu telefonların Google'ın beklediği gibi kaliteli olmadıkları, bu sebeple tasarım ekibinin son 8 aydır yeni bir cep telefonu kuşağı üzerine çalıştıkları biliniyor. Ekip bu sebeple, müşteriler tarafından eleştirilen ve "hantal" bulunan Motorola arayüzünü terk ederek, saf Android işletim sistemi kullanmaya karar vermiş. Ekranları küçülen cep telefonlarının çerçeveleri de bayağı daraltılmış durumda.
Son dönemlerde telefon piyasasını çok etkileyen "işlev savaşına" dahil olmayacaklarını da açıklayan Wicks, daha çok müşteri odaklı yeni tasarımlar yapmak istediklerini, kolay yolu seçmeyeceklerini açıklıyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi