21-04-2013 12:14

Çekmeyen cep telefonuna 3 farklı çözüm!

Çekmeyen cep telefonuna 3 farklı çözüm!

Cep Telefonunuz en çok lazım olduğu zamanda çekmiyor mu? İşte sizlere birkaç çözüm...

Yücel KAHRAMAN

Mobil operatörler sürekli olarak sinyallerinin her bölgeyi kapsadığını iddia etmekteler, ancak zaman zaman 3G'siz ve hatta bazen mobil sinyalden tamamen yoksun olduğumuz yerler oluyor. Yine de eskisi gibi telefonla konuşmak için iskemlelere çıktığımız zamanlara oranla bayağı bir ilerleme kaydetmiş durumdayız.

 

 Gelelim asıl konumuza, cep telefonumuza en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda "çekmiyorsa" neler yapabilirsiniz? İşte deneyebileceğiniz üç farklı yol.

 En kolay yol: Telefonunuzun kılıfını çıkarın: Telefonunuz bir kılıf içerisindeyse, kılıfını çıkarmak telefonunuzun sinyal alışını güçlendirebilir. Bu durum modelden modele değişse de, telefonunu tutuş şekliniz de sinyal seviyesini oldukça etkileyebiliyor.

 

 Coğrafi ve çevresel durumlar: Binalar, tepeler ve hatta ağaçlar bile bağlantı gücünüzü etkileyebiliyor. Bağlantı gücünüz örneğin işyerinizin tamamında düşükse yapabileceğiniz fazla birşey yok ama diğer hallerde yerinizi değiştirmeniz fayda sağlayabilir.

 

 Mobil sinyal güçlendiriciler: Git gide popüler bir çözüm halini alan sinyal güçlendiriciler, Wi-Fi repeater'lara benzer şekilde çalışıyorlar. Sinyal güçlendirici tercihinizi mobil sağlayıcınızın ve telefonunuzun kullanmakta olduğu bandı hesaba katmanız gerekmekte.

 Bir diğer çözüm ise femtocell'lerden yararlanmak. Femtocell'ler, temel olarak küçültülmüş baz istasyonlarıdır ve belli bir bölge için size tam sinyal gücü sağlayabiliyorlar.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi