21-04-2013 04:13

Google Glass'ınızı satmaya kalkışırsanız ne olur?

Teknolojide yepyeni bir çığır açan bu cihazı istediğiniz gibi satın alın! Ama satmaya kalkışmayın...

Yücel KAHRAMAN

Google'ın şu an için yalnızca belirli, şanslı kişilere ve geliştiricilere dağıtmış olduğu Robot gözlükleri Google Glass'ı, bir başkasına satabilme imkanınız var mı?

 Google, internet sitesinde vermiş olduğu bilgilerde gözlüklerinin hayat boyunca sadece kullanıma yönelik olduğunu, başka birine tamamen ücretsiz olarak devretmek haricinde cihazınızı elden çıkartamayacağınızı açıkladı. Kurallara uyulmama durumunda ise gözlük Google tarafından uzaktan devre dışı bırakılabilecek.

 


Google, yapmış olduğu açıklamada şunları duyurdu: "Gözlüğü ticari olarak satamazsınız, ama hediye olarak verebilirsiniz. Hediyeyi alan kişilerin ise Google'dan destek alabilmeleri için bir Google Wallet hesabı açmaları gerekiyor. Bu kurallar hediyeyi verenler için de geçerlidir."

 Kullanım şartlarının son satırlarında yalnızca bir Google Glass gözlük sahibi olabileceğiniz ve onu hiçbir şekilde kiralayamayacağınız, satamayacağınız da belirtilmiş.HTColor=0xeeeeee&plugins=viral-2d&screencolor=0x000000&skin=http%3A%2F%2Fmysubh.com%2Fflashplayer%2Fglow.zip&title=Google'%C4%B1n%20ekranl%C4%B1%20g%C3%B6zl%C3%BCk%20teknolojisi%20Google%20Glass..." />
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi