20-04-2013 23:57

Bir zamanlar Firefox çok kullanılıyordu, ama şimdi...

Bir zamanların en çok kullanılan web tarayıcısı Firefox'un kullanım oranı düşmeye devam ediyor...

Yücel KAHRAMAN

Dünya çapında yaklaşık olarak 3 milyon internet sitesini takip eden ve aylık 15 milyar web sitesi ziyaretine ilişkin olarak istatistikler hazırlayan StatCounter şirketinin açıklamış olduğu son tarayıcı kullanım oranları, Internet Explorer düşüşün yavaşladığını söylüyor.
Duyurulan son istatistiklere göre internete bağlanan PC'lerin %38,1'inin Google Chrome, %31,1'inin ise Internet Explorer kullandığını gösteriyor. Yaklaşık olarak 3 sene önce %44,5 pazar payına sahip olan Internet Explorer kullanım oranları, o zamandan beri sürekli olarak bir düşüşteydi. Ama Mart ayına ilişkin son istatistikler düşüşün durduğunu ve hatta Internet Explorer kullanımının küçük bir artış yaşadığını gösteriyor. Mozilla Firefox kullanımı ise, sürekli olarak düşmeye devam ediyor...
Halen Kuzey Amerika piyasasına hâkim olan Internet Explorer'ın eski sürümleri Çin ile Afrika'da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta. Kullanım oranlarını yükseltmeyi hedefleyen Microsoft, tarayıcısının son sürümü olan Internet Explorer 10 için oldukça kapsamlı bir reklam kampanyası yapmıştı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi