20-04-2013 07:12

Evernote'dan yeni pazar açıklaması...

Evernote'dan yeni pazar açıklaması...

Uzun zamandır uygulama olarak hayatımızda bulunan Evernote şimdide tablet üretecek...

Kerim Kahraman

Teknoloji piyasasında birçok firma zaman içinde farklı pazarlarda da yarışmaya başlıyorlar. Ancak çok az şirket yazılımdan donanıma geçmeyi seçiyor.


Uzun seneler boyunca uygulama olarak, başta akıllı cepler olmak üzere, birçok Android ve iOS işletim sistemi sahiblerinin severek kullandığı Evernote uygulaması şimdilerde önemli bir adım atmak üzere hazırlık yapıyor. Şirketin CEO'su Phil Libin'nin IDG ile yaptığı yeni bir söyleşide, Evernote'un donanım piyasasına da adım atacağını resmen duyurmuş oldu. İlk başta parça bazlı donanımdan uzak kalacaklarını söyleyen Libin, konuyu şöyle açıkladı; "Şu an herhangi bir üretime başlamadık. İlk başta daha çok ürün tasarımları üzerinde durma karar aldık."


Tabiki bu söyleşi, Evernote'un eninde sonunda parça üretimi yapacağının da beyanı olmuş bulunmakta. Libin'nin söylediklerine bakarsak üç ile beş yıl içerisinde bambaşka bir Evernote şirketi ile karşı karşıya olacağız.


Şirket, 2013 senesinin ilk günlerinde Moleskin ile anlaşmış ve ilk "Smart Notebook" işine girişmiş. Şimdiden deneyim sahibi olan Evernote'un birkaç yıl içinde kendi markası adı altında tablet üretmesi ise süpriz olmaz.

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi