19-04-2013 18:37

HTC One SV Modeli Çok Konuşulacak!

Akıllı telefonlar sayesinde artık yeni bir bilgisayar almaya gerek kalmıyor. Aslında “yeni bir bilgisayar” değil “bilgisayar” almaya gerek dahi kalmıyor. Bize sundukları özellikler artık pes! dedirtecek cinsten. Pes dedirtmesine dedirtiyor ama en çok da tüketiciyi memnun ediyor. Nasıl etmesin ki? Akıllı telefon üretcileri arasındaki rekabet en çok tüketiciyi etkiliyor. Ünlü markalar yeni modelleri ile “beni seç” diye ısrar ede dursun fiyatlarda düştükçe düşüyor.

 

Akıllı telefonlar arasındaki rekabet model ve özellik olarak üreticiler arasında iken fiyat ve avantaj konusunda ise sanal mağazalarda. Yani birçok sanal mağaza aynı Apple-Samsung-Htc-Sony çekişmesi gibi birbiri ile çekişiyor. Öteki fiyatı indirdikçe bir diğeri “ben!” diyor ve fiyatları biraz daha indiriyor. Hatta sipariş vermeyi düşünenler bile artık “biraz daha bekleyelim, yeni bir kampanya çıkar” diye düşünüyor. E haklılar da tabii. Örneğin Klisak ve Teknosa her ne kadar Sabancı grubuna ait olsa da indirimlerde hala çekişme var. Aynı şekilde Gold ve Hızlı Al’da bu çekişmeye ortak olan diğer markalar. Ortak özellikler ise; indirim kuponu ve hediye çeki.

 

Samsung markası Galaxy serisi ile aldı başını gidiyor. Sony ise su geçirmeyen telefonları satışa sundu. Apple desen zaten iPhone ile satış rekorları kırıyor. Peki ya Htc? Htc boşta durur mu? Tabii ki hayır. Htc markası da One Serisi’nin yepyeni üyesi One SV ile karşımıza çıkıyor. Karşımıza çıkarken özellik konusunda sınırları zorladığını da söyleyebiliriz. Samsung, Apple ve Sony! Sanırım sizi çok zor günler bekliyor.

 

Htc One SV, çift çekirdek işlemciye sahip ve 1.2 ghz hızı var. Telefonda oyun oynamayı sevenlere güzel bir haberimiz var bu model ile en iyi oyunlar dahi takılmadan oynanıyor. İlgi çeken bir başka özellik ise Dropbox özelli. Dropbox’u daha önceden bilenler bilir ama bilmeyenlere tekrar hatırlatalım ki filmleriniz, videolarınız ve resimleriniz artık sadece telefonda değil aynı anda sanal ağınızda da saklanıyor. Telefon kaybolsa dahi resim ve videolara ulaşmak mümkün. NFC özelliği daha önce duyanınız oldu mu? İki farklı telefonda bu özellik var ise dosya aktarımı ışık hızında oluyor. Video ve fotoğraf çekmek eğer sizin için bir tutku ise Htc One SV ile 1080p videolar çekmeye de hazır olabilirsiniz. Kamera konusunda biraz hayal kırıklığına uğrasak da ekstra özellikleri ile bu açığını kapamayı beceriyor. Bu arada ekranın kaç inç olduğunu merak edenleri de daha fazla merakta bırakmadan söyleyelim. Htc One Sv 4.3 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip ve bu ekran size fazlasıyla yetecek. Tablet bilgisayar kadar büyük bir ekran kullanmayı sevmiyorsanız4.3 inçekran oldukça ideal.

 

Kafanıza yattı ve artık bir adet Htc One Sv alacaksınız. Peki alışveriş yapmaya nereden başlamalı? Yüzlerce farklı site var ve her biri farklı fiyatlar çekiyor. Bu tarz elektronik ürünlerde fiyat önemli olduğu kadar ürünün orijinal olup olmadığı da önemli. Kalitesiz ürünler satan birçok site birebir aynı ürün olduğundan ve farkının sadece Çin’den geldiğinden ya da kaçak olduğundan bahseder ki bunlara kesinlikle inanmayın. Sahte ürünler sadece görsel olarak bu ürünlere benzer o kadar. Özellik olarak ise yanlarına dahi yaklaşamaz.

 

Siz kendinizi riske atmayın ve güvenilir siteleri tercih edin. Üstelik bu siteler indirim kuponları ile size gereken avantajı fazlasıyla verecek. HızlıAl, HepsiBurada, Kliksa gibi sitelere göz atmadan ve indirim kuponlarını kullanmadan alışverişi sonlandırmayın. İndirim kuponlarına ulaşmak ise çok kolay. Bu fırsat kodlarını sunan sitelerin sayısı oldukça fazla. Örneğin Kupon Sihirbazı’na göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kupon.Al da yine bir başka seçenek. İndirim kuponlarına hangi siteden ulaşacağınız size kalmış ama bu kuponları kullanmadan alışverişi bitirmeyin.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi