18-04-2013 23:30

AMD süper hızlı işlemci üretecek...

AMD süper hızlı işlemci üretecek...

AMD Intelin haziranda çıkaracağı yeni işlemcilere rakip olarak süper hızlı işlemci geliştiriyor...

Kerim Kahraman

Önceden en yüksek hıza erişmek için hızlı bir işlemci almak, güçlü bir bilgisayar sahibi yapabiliyordu. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen yeni işlemciler ise çekirdek sayısı artmaya ve gelişim çekirdek sayısı ile ölçeklendirmeye başladı. Ama son çıkan söylentilere göre, AMD, yeniden hız yarışına girme hazırlığı yapıyor gibi görünüyor.


Hexus.net adlı sitenin, isimsiz kaynaklara dayandırarak ortaya attığı dedikodulara göre AMD, FX işlemci ailesine yeni bir üye katacak gibi. Sınırlı sayıda üretileceği belirtilen bu işlemciler, "Centurion" kod adı ile geliştirilmekte ve 5GHz'a kadar erişebilen bir hıza sahip olacak! Bu hız, şimdiye kadar üretilen ve piyasada bulunan tüm işlemcilere göre daha yüksek.


İşlemci söz konusu olduğu zaman, hız artık her şey değil belki, ama en yüksek hıza sahip olmak bir şirketin övünmesi için yeterli bir durum. Ayrıca AMD'nin bu işlemciyi çıkarma amacının, Intel'in haziranda çıkaracağını duyurduğu işlemcilerin üzerindeki dikkatleri dağıtmak olduğunu unutmayalım...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi