18-04-2013 00:37

Firefox OS önce hangi ülkelerde piyasaya çıkacak...

Firefox OS önce hangi ülkelerde piyasaya çıkacak...

Firefox CEO'su sonunda Firefox OS'un çıkış tarihini açıkladı peki Türkiye'ye ne zaman gelecek...

Kerim Kahraman

Firefox OS'tan ne zamandır ses çıkmıyordu, ama bu sessizlik CEO Gary Kovacs'ın yaptığı açıklamayla son buldu. Kovacs, yeni mobil işletim sistemi hakkında en çok merak ettiğimiz soruyu, yani çıkış tarihini sonunda duyurdu: Firefox OS, Haziran ayında hizmete girecek.


İlk önce Polonya, Venezuela, Portekiz, Brezilya ve İspanya'da satışa sunulacak Firefox OS'lu cepler, 2013'ün son aylarına doğru 11 ülkede daha satışa sunulucak. Bu 11 ek ülke içerisinde Türkiye'nin bulunmadığını açıklayalım. Mozilla'nın amacı, Firefox OS'u ilk olarak "Firefox'un güçlü olduğu gelişmekte olan pazarlar"da ve "dünyanın uç noktalarında cep yoluyla izlenmediği ülkelerde" piyasaya çıkarmak.


Peki bu Türkiye gibi daha büyük pazarlara sahip ülkelerin Firefox OS ile oynama şansı bulamayacağını mı belirtiyor? Kovacs, Firefox'lu cihazların 2014'ten önce ABD'de piyasaya çıkmayacağını açıklıyor. CEO, Avrupa'dan ve diğer ülkelerden ise bahsetmiyor bile. Dolayısıyla HTML5 tabanlı Firefox OS'lu telefonların ülkemizde satışa sunulacak olsalar bile, bunun 1 yıldan önce olma ihtimali yok denecek kadar az.

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi