17-04-2013 20:37

EA başarısız oyunların ölüm fermanını verdi...

EA başarısız oyunların ölüm fermanını verdi...

EA Games son zamanlarda yaşadığı olumsuzlukların ardından radikal kararlar almış görünüyor...

Kerim Kahraman

EA son zamanlarda zor günler geçiriyor. İlk başta şirketin CEO'su John Riccitiello'nun, Mart ayı başında gelirlerinde gerçekleşen aksamalardan kendini sorumlu tuttuğunu iddia ederek şirketten ayrılması büyük ses getirmişti. Hemen ardından, geçen hafta, EA yakında bazı geliştirici ofislerini kapatacağını ve bazı çalışanlarının işine son vereceğini dile getirmişti. Bu arada firma, bir kez daha en kötü oyun şirketi ünvanını almaktan da kurtulamadı.


Geçen zaman süresince EA, Amerika'nın en kötü şirketi ödülünü üst üste ikinci defa elde etmeyi başardı... Tüm bunlardan sonra SimCity ile yaşanan sorunlar, sonunda EA'in bazı oyunlardan feragat etmesini zorunlu hale getirdi: En iyi Facebook oyunlarından biri olan The Sims Social, SimCity Social ve Pet Society tarihe gömülecek gibi. EA'in kendi "FAQ", yani sıkça sorulan sorular bölümünde da yer alan habere göre, bu üç oyun 14 Haziran itibarı ile Facebook'a veda edecekler.


EA'den; "Yeni ve daha iddialı oyunlar için hali hazırda bulunan sunucuları çok daha güçlü bir hale getirilmesi gerekiyor" şeklinde bir açıklama gelirken, bahsi geçen üç oyunun da kapatılacağı ayrıca EA'in kendi blogunda da duyurdu.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi