08/05/2012 19:09

Windows 8, Windows 7'den daha mı ucuz olacak?

Windows 8, Windows 7'den daha mı ucuz olacak?

Yücel KAHRAMAN

Aşağıdaki bilgilere bakacak olursak Windows 8'in Windows 7'den daha uygun bir fiyat ile satılması gerekiyor, eğer daha yüksek bir fiyat ile satılırsa kesinlikle bu büyük bir sürpriz olacaktır...

 

 

Microsoft Firması, Windows 8 ile Media Center hakkında garip bir haber yayınladı. Yayınlanan haber de, Windows 8'de uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında bir çok bilgi verirken, doğal DVD/Blu-ray oynatma desteğinin olmayacağı konusunda işaret verdi.

 


Eğer Microsoft Firması bu uygulamaların desteğini üçüncü parti yazılımlara bırakırsa DVD / Blu-ray telif haklarını ödemek zorunda kalmayacak. Telif haklarındaki bu kısıntı sayesinnde Windows 8 daha uygun bir fiyat ile alıcı bulabilir diye düşünüyoruz. Aynı şekilde Apple'ın da MAC işletim sisteminin fiyatını büyük ölçüde düşürmesi de göz önünde bulundurulursa, Microsoft'un da benzer bir işe girişmesi mümkün.Windows 8'in birinci gelir kaynağı Windows Store olacak. Çünkü yapılan anlaşma gereği markette satılan her yazılımdan gelen gelirin %20'si Microsoft'un kasasına girecek. Microsoft masraflarının en azından bir kısmını bu kaynaktan karşılarsa, Microsoft'un Windows 8'i düşük bir fiyatla müşterilere ulaştırması oldukça mümkün.

 


Windows 8 işletim sisteminin son fiyatının ne olacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor, ancak Windows 7'den daha yüksek bir fiyat ile müşterilere sunulursa, kesinlikle bu büyük bir sürpriz olacaktır.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi