15-04-2013 22:25

AKFA Teknolojiden sınır ötesi harekat...

AKFA Teknolojiden sınır ötesi harekat...

AKFA Teknoloji vermiş olduğu bu destekler sayesinde öğrencilerin daha iyi eğitim alması sağlanıcak..

Kerim Kahraman

AKFA Teknoloji, sınır ötesi gerçekleştirdiği projelerinden birine daha hayat verdi. AKFA Teknoloji, Orta Asya'nın en önemli eğitim kurumlarından birtanesi olan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'ne son teknoloji ile donatılmış bir televizyon stüdyosu kurdu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nin yayın stüdyosu ve hizmet binasının açılışını yaptığı etkinlikte AKFA Teknoloji, İletişim Fakültesi stüdyosunun tüm teknik donanım ve altyapısını en son teknoloji ile donatarak üniversite öğrencilerinin kullanımına sundu. 


Reji, ses, ışık, kamera sistemlerinin de yer aldığı ve bir televizyon stüdyosunun ihtiyacı olduğu tüm ekipmanları hazırlayan ve sistem entegrasyonunu gerçekleştiren AKFA Teknoloji, önümüzdeki dönemde kurumların hayatlarını kolaylaştıracak yeni nesil teknolojilerle sektörde fark yaratmayı hedefliyor.


Orta Asya'daki yenilikçi ve en kapsamlı televizyon stüdyosu olma özelliğini taşıyan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde eğitim amaçlı öğrencilerin yanı sıra Kırgızistan devlet televizyonu ve Türk televizyon kanalları da çeşitli yayınlar gerçekleştirecek.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi