15-04-2013 18:36

BlackBerry bu sefer çok kızdı!

BlackBerry bu sefer çok kızdı!

Z10 ile bu habere çok kızan BlackBerry, şimdi işi mahkemeye kadar taşımaya niyetli...

Yücel KAHRAMAN

 

Birkaç gün önce Wall Street Journal'da çıkan, yeni işletim sistemi BlackBerry 10'u kullanan ilk cep telefonu olan Z10 satışları ile ilgili haberlere çok kızan şirket, suçlu görmekte olduğu kişiler ile ilgili yasal adımlar atmaya hazırlanıyor. Gazetenin yaptığı pazar araştırma şirketi Detwiler Fenton analistlerinin verdiği bilgilere dayandırdığı haberde, Z10 satışlarındaki düşüşten bahsedilmekte, kimi mağazalarda ürün geri dönüşlerinin satışları geçtiği iddia ediliyorlar.
Blackberry'in CEO'su Thorsten Heins verdiği bilgilerde, şu an satışların yaptıkları tahminler ile uyumlu bir şekilde seyrettiğini, endüstri ortalamasından farklı bir ürün geri dönüş oranı görülmediğini bildiriyor. Heins aynı zamanda, "Bunun tersini iddia etmek ya söz konusu verinin inanılmaz hatalı okunduğu anlamına veya bilinçli bir çarpıtma olduğu anlamına geliyor. BlackBerry'nin bu işin peşini bırakmayacağından emin olabilirsiniz" diye sözlerine ekledi. Gazetenin haberi dayandırdığı araştırmayı yapan Detwiler Fenton şirketi, bu eleştirilere rağmen ve BlackBerry tarafından talep edilmesine rağmen elindeki bilgileri paylaşmadı.
BlackBerry'nin böyle haberlere çok sert tepki göstermesinin sebebi, kullanıcı tercihleri üzerinde etkili olmalarından kaynaklanmakta. Şirket bundan önce de yanlış pazarlama stratejisi belirlemek ile suçlanmıştı. 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» Birkaç » Gün » Önce » Wall » Street » Journalda » Çıkan » Yeni » İşletim » Sistemi » Blackberry » 10u » Kullanan » İlk » Cep » Telefonu » Olan » Z10 » Satışları » İle


Kullanıcı Girişi