07/05/2012 18:17

phpKF nedir ? ve phpKF hakkında görüşlerim...

phpKF hakkında bir yazı paylaşmak istedim, 2008 yılında phpKF ile tanışmıştım ve geliştirilmesine yardımcı oldum...

 

Öncelikle phpKF nedir bunu öğrenelim.


php Kolay Forum; PHP ve MySQL destekli, kullanımı kolay, hızlı, güvenli, sorunuz, yönetim masası üzerinden birçok özelliği ayarlanabilen, ücretsiz bir forum uygulamasıdır, tamamiyle sıfırdan geliştirilmiş, başka hiçbir foruma benzemeyen, %100 Türkçe ve %100 Türk yapımı bir sistemdir.


Peki bu phpKF-Portal uygulaması nedir.


php Kolay Forum için hazırlanmış, forum ile tamamiyle bütünleşik, geniş içeriğe sahip, kurulumu kolay, %100 Türkçe ve %100 Türk yapımı bir portal uygulamasıdır.

 

 

Bir phpKF geliştiricisi olarak görüşlerim.

phpKF %100 Türk emeği ile geliştirildi ve açık kaynak kodlu olarak dağıtılmakta, kaynak kodları ise oldukça sade ve anlaşılır, kaynak kodlarında türkçe açıklama olmasıda ayrı bir güzellik. phpKF diğer birçok forum yazılımına göre çok kullanışlı bir yapıya sahiptir.


 

Kullanmayanların büyük kısmı, çok gelişkin olmamasından şikayetçi, bir sistemin geliştirilebilmesi için önce desteklenmesi gerekmektedir, eğer arkasında güçlü bir destek olmazsa tanınmaz ve geliştirilme süreci de çok yavaşlar.phpKF diğer bir çok forum yazılımından 3-4 kat daha hızlı çalışan ve bilinen bir açığı olmayan bir yazılımdır, bir türk olarak eğer bu yazılıma destek çıkabilirsek bunun gibi daha yüzlerce yazılım, Türk yazılımcıları tarafından geliştirilir ve piyasaya ücretsiz açık kaynak kodlu olarak sunulur kanaatindeyim.


www.phpkf.com lütfen destek çıkalım...
Yazıya yapılan yorumlar

Bu yorum " Kerim Kahraman " tarafından " 03.01.2013 09:23 " tarihinde yazılmış...
Bence'de, ancak insanlara da iyi anlatmak gerekir..

Sen de yorum yap... (1)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi