23/04/2012 15:13

Google CEO'su Larry Page Android'in kritik olmadığını belirtti...

Google CEO'su Larry Page Android'in kritik olmadığını belirtti...

Yücel KAHRAMAN

Google'ın Chief Executive Officer/CEO'su Larry Page, mahkemede yaptığı şahitlik yaptı ve Android işletim sisteminin Google için çok değerli olduğunu savundu ancak kritik olmadığının altını çizdi.

 


Google ile Oracle arasındaki davasının ikinci duruşmasında mahkemede şahitlik yapan Larry Page, Oracle'ın avukatının sorularına cevap verdi ve Android işletim sisteminin çok önemli olduğunu ama kritik olmadığını söyledi. Page, Google Mobil işletim sistemini Sun Microsystems ile yapmayı tercih edebilir ama bu konuda iki şirketin anlaşmaya varamadığını söyledi. Google, Java'nın "ücretsiz bölümünü" kullanmayı tercih ettiğini belirtti.

 


Larry Page, Java API teknolojilerini Oracle veya Sun'dan lisans almadan kullanan başka bir şirketi örnek göstermesi istendi ancak Larry Page konu hakkında "uzman olmadığını" belirtti. Larry Page, "hangi bilgileri kullandığımız ve hangilerini kullanmadığımız konusunda çok dikkatliydik" diye ekledi. Mahkemenin minimum 8 hafta sürmesi bekleniyor, önemli teknoloji yöneticilerinin davalara katılması da beklenmekte.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» Google » CEO » Larry Page » Android » Java » Sun » Oracle » API » teknoloji


Kullanıcı Girişi