03-04-2013 15:37

4 süper Android'li cep bir konseptte birleşti, işte sonuç!..

4 süper Android'li cep bir konseptte birleşti, işte sonuç!..

Galaxy S4, Xperia Z, LG Optimus ve HTC One bir araya gelirse ortaya nasıl bir akıllı cep çıkar...

Yücel KAHRAMAN

 

Galaxy, Xperia, Optimus ve One gibi üst düzey Android işletim sistemi'ne sahip cep telefonları yalnızca tasarımlarını değil aynı zamanda donanımlarını da bir araya getiriyor.
Concept-Phones.com'da üretmiş olduğu birkaç olağanüstü konsept tasarımı ile oldukça tanınan tasarımcı Bob Freking'in son oluşturmuş olduğu konseptin ön yüzü, HTC One ve Galaxy S4'ten ilham almakta. Cihazın üst kısmındaki hoparlör kısmı, HTC telefonlarının tasarımını kopya çekiyor ve cihazın arka yüzü LG Optimus One ile Optimus G'ye benzemekte. Tasarımın Xperia Z'den almış olduğu özellik ise su ve toz geçirmez olması. Optimus, One, Xperia ve Galaxy'nin gövdesi ise alüminyum ile cam maddelerinden meydana gelmekte.
Freking'in konsepti, yalnızca tasarımla kısıtlı da değil ve cihazın iç bileşenleri hakkında da bilgiler vermekte. Samsung Exynos Octa işlemciye sahip olan bu cihaz, Galaxy S4 ile aynı işlemciye sahip bulunuyor. Cihazın 5 inç boyutundaki ekranı, SuperLCD3 teknolojisini kullanmakta ve Full HD çözünürlük sunmakta. Cihazın 13 megapiksellik bir kamerası da mevcut, ama Freking bu kamerayı One'daki gibi "ultrapixel" olarak adlandırmakta. 3.140mAh kapasiteli güçlü bir batarya kullanan bu telefon, Android'in 4.2 işletim sistemi sürümüyle çalışmakta.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi