03-04-2013 02:48

İşte akıllı cep telefonlarının son marifeti!

İşte akıllı cep telefonlarının son marifeti!

Bu böyle giderse akıllı cep telefonlarının yapamadığı bir şey kalmayacak gibi görünüyor...

Yücel KAHRAMAN

Fujitsu'nun geliştirmiş olduğu akıllı cep telefonu kamera teknolojisiyle bundan böyle nabzınızı ölçebilirsiniz. Medikal teknoloji, genelde kullanım için özel bir eğitim gerektirmesi nedeniyle diğer tüketici elektroniği araçlarından ayrı tutulmaktadır. Ancak şimdi, yüzünüzün videosundan nabzınızı ölçebilecek bir kamera teknolojisi akıllı cep telefonlarına geliyor.
Akıllı cep telefonları şimdilerde kişisel fayda sağlama açısından gelişim göstermekteler. Akıllı cep telefonları yemek günlüğünüz, egzersiz monitörünüz ve hatta özel egzersiz danışmanınız olmuş durumdalar. Aynı zamanda cep telefonunuzu yalnızca bir kulaklık ilavesiyle büyük bir film veya sonsuz bir müzik kütüphanesine dönüştürebilmektesiniz ve bunu yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Şimdi buna bir de nabız ölçmeyi ekleyebilirsiniz...
Fujitsu şirketi birkaç saniye içerisinde ön kamera ile nabız ölçen bir teknolojiyi resmen duyurdu. Firma, 5 saniye içerisinde, bu teknolojiyle nabzınızın ölçülebileceğini iddia etmekte. Kanıt olarak ilgili sunum, Logitech C920 1080p web kamerasıyla iyi aydınlatılmış bir ortamda yapıldı ve gayet başarılı sonuçlandı. Program kan akışı nedeniyle yüzünüzdeki ten rengi değişimini ölçerek işlem yapmakta. 1 sene içerisinde Fujitsu, bu teknolojiyi birçok kamerada, akıllı cep telefonları ve medikal cihazlarda kullanılabilmesini planlamış.Fujitsu'nun bu çok ilginç teknolojiyi  nasıl geliştirdiği belli olmasa da, çok ilgi çekeceği açık ve net.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi