01-04-2013 08:58

Google'dan kişisel harita oluşturma hizmeti!

Google'dan kişisel harita oluşturma hizmeti!

Google Maps'in derinliklerine inin; kendi haritanızı kendiniz yapın...

Yücel KAHRAMAN

Google'ın yepyeni internet hizmeti Maps Engine Lite ile sıradan kullanıcılara kendilerine özel haritalar oluşturmalarına izin veriyor. Önceden profesyonellere açık olan bu hizmet, artık normal kullanıcılara da açık olacak, kullanıcılar haritalara bilgi ve renkli simgelerle donatarak kişiselleştirebiliyorlar.
İlgili hizmet şu şekilde çalışmakta: Mesela çok iyi bir restorana gittiniz ya da tam tersine yemekleri çok da güzel olmayan bir mekâna gittiniz bu konuda istediğiniz bilgiyi Google Maps üzerinden herkesle paylaşabiliyorsunuz. Google, uydu, arazi ve politik sınırlar da dahil olmak üzere toplamda 9 temel harita türünü kullanmanıza izin veriyor. Konumların üzerine yerleştirebileceğiniz toplam 150 simge de sunulan hizmetler arasında yer alıyor.
Bundan önce eğer My Maps'i kullandıysanız, bu hizmetin de şu anda çalışmaya devam ettiğini belirtelim. My Maps'teki haritalarınızı Maps Engine Lite'a aktarabilmektesiniz ve üzerine bilgiler ekleyebilmektesiniz. Google, My Maps'in zaman içinde Google Maps Engine Lite'a dahil edileceğini açıklıyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi