29-03-2013 07:47

Google Translate bundan sonra çevrimdışı da çalışacak!

Google Translate bundan sonra çevrimdışı da çalışacak!

Kullanmak için internet bağlantısı gerektiren Google hizmeti, artık çevrimdışı da çalışabiliyor!

Yücel KAHRAMAN

Google'ın Translate/Çeviri aracını cep telefonunuzda ya da tablet bilgisayarınızda çok sık kullanıyorsanız, bu yeni sürümdeki çevrimdışı çalışabilme özelliği işinize fazlasıyla yarayabilir.
Android 2.3 ve üzeri için yayınlanan yeni Google Translate uygulamasındaki en önemli yenilik, dil paketlerini indirmenize ve çevirileri çevrimdışı gerçekleştirmenize müsade etmesi. 50'den fazla dil paketinden birini indirebilmeniz için Menü > Çevrimdışı diller yolunu izleyin ve dillerin yanındaki simgeye tıklayın, istediğiniz dil paketi hemen indirilecektir. İndirdiğiniz çevrimdışı dil paketlerini hızlıca test etmek için cihazınızın internet bağlantısını kesebilir ya da onu uçak moduna alabilirsiniz. Translate'i çevrimdışı durumda kullandığınız zaman çevrilen metinin hemen altında "ÇEVRİMDIŞI" ibaresini göreceksiniz.
Çevrimdışı yapılan çevirinin çevrimiçi çeviriye oranla bazı eksiklerinin olduğunu belirtmekte fayda var. Örnek verecek olursak çevrimdışıyken metinleri sesli olarak okutmanız da mümkün olmakta. Translate'in iOS sürümü, çevrimdışı dil paketlerinden şimdilik mahrum kalmakta.
Google Translate/Çeviri uygulamasındaki diğer bir yenilik de Japonca, Korece ve Çince yazıları kameranız ile okutabilmeniz ve tercüme ettirebilmeniz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi