15/04/2012 18:24

OnLive Desktop ile Microsoft arasındaki Windows 7 kavgası sona erdi...

OnLive Desktop ile Microsoft arasındaki Windows 7 kavgası sona erdi...

Yücel KAHRAMAN

OnLive Desktop ile Microsoft arasındaki Windows 7 kavga sona erdi gibi görünüyor...


Android işletim sistemli cep telefonları, tablet bilgisayarlar ile iPhone ve iPad'lara, Windows 7'yi taşıyan OnLive Desktop uygulama geliştiricisi OnLive, bir süredir Microsoft ile bir takım sorunlar yaşıyordu. Sorunların sebebi ise Windows 7 lisansı problemleri yatıyordu.

 


OnLive Desktop kullanıcıları gelen yeni haber ile birlikte korkulu bekleyişten kurtuldular gibi görünüyor. OnLive, Microsoft ile yaptığı bir takım görüşmeler de, sunduğu hizmeti Windows 7 işletim sisteminden Windows Server 2008 işletim sistemine aktardı. Bu saye de, Windows 7 konusunda bıkkınlık veren lisans sorunları da ortadan kalkmış oldu.

 


Bu geçiş OnLive Desktop kullanıcılarına ne kaybettirdi ? Windows 7 ile Server 2008, görünüşte birbirlerine oldukça benzeyen iki işletim sistemi ama Server 2008 de el yazısı tanıma teknolojisi kullanılamayacak bunun sebebi de bu özelliğin sadece Windows 7 de olması ve Server 2008 tarafından desteklenmemektedir.OnLive Desktop kompile yok olmaktansa böyle bir özelliği kaybetmeyi tercih etti...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi