28-03-2013 15:02

Mark Zuckerberg'in yeni eğlencesi politika!

Mark Zuckerberg'in yeni eğlencesi politika!

İnternetin dünyasının dahi çocuğu, yeni "oyuncağını" bulmuşa benziyor: Politika!

Yücel KAHRAMAN

Görünüşe göre Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, siyaset dünyasına atılmaya hazırlanmakta. Bu konuyla ilgili isimlerden gelen açıklamalara göre, Mark Zuckerberg'in ajandasının ilk sayfasında da göçmenlik reformu yer almakta.
Göçmenlik yasalarını iyileştirmeyi düşünen Mark Zuckerberg, bu konuyla ilgili bir savunma örgütü kurmayı planlamakta. Bu örgüt, ülkeye ekonomik açıdan katkıda bulunacak "belgesiz olan göçmenler" için ülkeye giriş ve hatta vatandaşlık izni verilmesi konularında yoğun bir çaba harcayacak.
Mark Zuckerberg ve diğer bazı teknoloji temsilcileri, bu konu ile ilgili Cumhuriyetçi Parti ve Demokrat Parti'nin desteğini isteyecekler. Grubun ilk hedefi, uzun soluklu olan bir ekonomik çözüm için partiler ile ortaklaşa hareket etmek.
Birkaç gün önce karısı ile birlikte evlerinde Cumhuriyetçi Parti üyesi olan Chris Christie'yi ağırlayan Mark Zuckerberg, birden bire siyaset camiasının ilgisini üzerine çekmişti. Görünüşe göre, bundan sonra Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg siyaset arenasında daha çok görünecek.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi