15/04/2012 11:19

Sony'nin yeni Android uyumlu saat'i!..

Sony'nin yeni Android uyumlu saat'i!..

Yücel KAHRAMAN

Sony yep yeni bir saat üretti, bu saat Android işletim sistemli cep telefonunuz ile bağlantı kurarak cep telefonun uzun bazı özelliklerini kullanmanıza olanak sağlıyor...


Sürekli telefonunuzu cebinizden veya çantanızdan çıkartarak kontrol etmek yerine neden kolunuzdaki saat'e bakmayasınız ki? Sony'nin yeni ürettiği ve piyasaya sürdüğü SmartWatch isimli saat, Android işletim sistemli cep telefonunuz ile Bluetooth üzerinden bağlanıyor ve bazı özelliklerini saat'e taşıyarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Sony bu durumu "Android gücü" olarak adlandırmakta.

 


SmartWatch, isimli saat standart olarak siyah kayışla gelmekte ancak isteğe göre bu kayışı pembe, beyaz, nane yeşili ve mavi renk kayışlar ile değiştirmek mümkün. Saat, 1.3 inç'lik OLED ekranı üzerinde gelen çağrıları gösteriyor, çağrı geldiğinde titreşim özelliği sayesinde titreyebiliyor. Cihazın Sony, HTC, Motorola, Samsung ve diğer Android'li ceplerle çalıştığı söylenmekte. Sony'ye göre saatin pili bir şarjla 4 gün dayanabiliyor ve saat, su geçirmemekte.


SmartWatch, şu an Sony'nin online web mağazasında 149.99 dolar fiyatla satışa sunuluyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» Sony » Android » saat » Bluetooth » OLED » HTC » Motorola » Samsung


Kullanıcı Girişi