25-03-2013 08:21

Windows phone 9 mu geliyor?

Windows phone 9 mu geliyor?

Herkes Windows 9'u beklerken Microsoft Windows phone 9'u da geliştirmeye başladığına dair dedikodular çıkmaya başladı bile...

Kerim Kahraman

Geçtiğimiz zaman diliminde  Microsoft'un Windows 9'u geliştirme aşamasına geldiği haberlerini sıkça duymuştuk. Görünüşe göre yazılım fenomeni sadece Bilgisayar değil, yeni mobil işletim sistemi için de hareketlenmeye şimdiden başlamış durumda.

 


Üstelik Windows Mobile Ekibi'nden bir test mühendisinin LinkedIn profilinde paylaştığı gönderiye bakılırsa, bu hiç de söylenti değil: "Windows 9'u şu aralar Nokia, HTC ve Qualcomm cihazlarda teste başladık." Gönderide "Phone" bölümü eksik olsa da, bunun Windows Phone 9'a bir gönderme oldugu da açık.Windows Phone 9 ile alakalı haberler bununla da bitmiyor. Yine bir Microsoft çalışanının LinkedIn profilinde yer alan iş tanımı, söylentileri üst seviyeye çıkarıyor: "Microsoft Store'dan Windows Phone 9'a kadar, XAP/APX uygulamasının planlanmasından sorumlu." Çokta açılayıcı değilsede, sonuçta içinde Windows Phone 9 geçiyor.Microsoft'un yeni mobil işletim sistemini hangi zaman diliminde devreye sokacağını elbette tam olarak bilemiyoruz. Ama birçok analiste göre 2013'ün sonlarına doğru, yani Windows Phone 8'den tam 1 yıl sonra Windows Phone 9 ile karşılaşabiliriz.

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi