08/04/2012 12:51

Windows ta en hızlı tarayıcı sizce hangisi?

Windows ta en hızlı tarayıcı sizce hangisi?

Yücel KAHRAMAN

Windows da en hızlı web tarayıcı sizce hangisi? eminim birçoğunuz Chrome diyeceksiniz ama değil...


İnternet sitelerinin hızını artırmak amacıyla çalışan bir şirket'in iddiasına göre Windows da en hızlı çalışan internet tarayıcısı şuan için Microsoft'un son kararlı sürümü olan Internet Explorer 9 görünüyor.

 


New Relic şirket'i, geçen Mart ayında bir haftalık bir süre içerisinde dünya çapında tam 5 milyar sayfa yüklemesini gözlemlediklerini söylüyorlar ve bundan şu sonucu çıkardıklarını ekliyorlar Internet Explorer 9, ortalama 3 saniyede sayfa yüklemesini gerçekleştirerek en hızlı tarayıcı. Firefox ve Chrome ise 3.5 saniyelik bir yükleme süresine sahipler.

 


Apple Mac İşletim Sistemin de ise durum farklı. Chrome, Mac sürümü, ortalama 2.4 saniyede sayfayı yüklüyor ve Mac işletim sisteminde en hızlı tarayıcı olarak yer alıyor.

 


Araştırmalara göre Internet Explorer'ın çeşitli sürümleri, Windows'da %40 pazar payına sahip iken Chrome %33 ile ikinci sırada yer alıyor, Firefox ise %24'lük pazar payı ile üçüncü sırada yer alıyor. Mac işletim sisteminde Safari web tarayıcısı, %59'luk bir pazar payı ile lider konumda.


Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi